Kuriozitete boterore ..!

Go down

Kuriozitete boterore ..!

Post  Admin&Ghost on Wed Jul 01, 2009 10:25 am

Femija amerikam Michael Kimi nga Pensakola e Florides,eshte me inteligjenti ne rruzullin tokesor.Si 6 vjeçar mbaroi shkollimin e larte.Dhe si 10 vjeçar mbrojti tezen e doktoratures.(LUM KY).


Sa vjet i ka peshku mund te llogaritet duke ia numeruar unazat ne verezat e tij njesoj siç percaktohet vjetersia e drurit sipas rratheve qe gjenden branda trungut.


Per nga rezervat e kromit,shqiperia renditet ne vend te pare ne bote.Ku mund te permendim ate te Burrelit(ku prinderit e mi kane punuar mbi 25 vjet) dhe ate te Elbasanit.


Humnera me e njohur ne bote eshte "Jean Brener",ne Pirenej me thellesi 1.535 m.


Vali i ullirit,eshte nje lubrifikant(pastrues) i shkelqyer i zemres dhe i arterieve.


Njerezit qe pijne me shume çaj se kafe,jane me te mbrojtur nga disa lloje kanceresh,si ai i melçise,zorres e stomakut.

Urina e lopës për të kuruar sëmundje të ndryshme


Në shtetin Indian Madhya Prandesh urina e lopës e amballazhuar në
shishe do të shitet në të gjithë dyqanet e qumështit. Në Indi po kryhet
një fushatë reklamuese e mbështetur nga kryeministri, Babulal Gaur,
sipas së cilës urina e lopës mund të përdoret për kurimin e shumë
sëmundjeve.Urina do të përdoret për të kuruar patologji të ndryshme : që nga
sëmundja e mëlçisë deri tek mbipesha gjithashtu edhe kanceri. Urina e
lopës mund të nxirret në treg edhe në formë pilulash e bashkangjitur me
bimë mjekësore. Për vetitë kuruese të urinës së lopës flitet në një
dorëshkrim të vjetër Indu. Gjithashtu flitet edhe për një shërim të një
gruaje 65 vjeçe , e sëmurë me kancer.MP Milk Federation , që kontrollon mbledhjen e qumështit, është ngarkuar që të blejë nga fshatarët edhe urinën e lopëve.


Lind birra për qentë, pa alkol, pa gaz dhe ka shijen e mishit
Të prodhosh një birrë për qentë, idea e çuditshme i erdhi kompanisë që
prodhon ushqime për qentë ‘Dog Star Brewing’ në Kaliforni , e cila
vendosi të nxirrte në treg pijen. Birra është analkolike, nuk është e
gazuar dhe është e aromatizuar më shije mishi. Birra prodhohet nga
fermentimi i majasë së birrës. Ka shumë mënyra për të treguar dashurinë
ndaj qenve, shkruhet në reklamën e kësaj kompanie për këtë produkt, pse
mos ta bëjmë duke u ofruar një birrë ? Sipas krijuesve të saj, birra
serviret e ftohtë.

Vjedh një vilë në një mënyrë të jashtëzakonshme(IMG:http://www.shekulli.com.al/images/0.gif)
Në Brazil një vjedhje e jashtëzakonshme. Futet në një vilë, imobilizon
rojen duke e lidhur në kantinë dhe pastaj merr në telefon një kompani
trasporti për të marrë nga vila të gjitha gjërat. Kjo vjedhje e
pazakontë ndodhi në Guaruja , një lokalitet në afërsi të Sao Paolo,
Brazil. Një hajdut u fut në vilë më preteksin për të bërë rregullimë në
banjën e vilës, dhe ka lidhur rojen e saj. Pastaj i telefonoi një
kompanie që merret me trasportin e sendeve shtëpiake dhe kërkoi që të
gjitha orenditë e shtëpisë, mobilje, elektroshtëpiaket pra çdo gjë të
trasportohej me shpejtësi në një magazinë jashtë qytetit.

Dënohet me 1 vit burg sepse përdhunoi një kalë
Një dënim i rëndë për një 54 vjeçar nga Seatrtle në Shtetet e Bashkuara
të Amerikës, i cili u deklarua fajtor për krimin e bërë në lidhje më
një raport seksual me një kal.
I akuzuari pranoi se hyri në stallën e komshiut të tij bashkë me një
shokun e tij për të bërë seks me një kal dhe po filmonte çiftëzimin e
shokut të tij të aventurës, gjithashtu filmoi edhe momentin kur kali e
qëlloi shokun e tij me shkelm duke e vrarë atë.
Burri u dënua me një vit burg dhe një gjobë prej 3000 euro.

Një trafikant denoncon një qen të antidrogësNjë trafikant droge në Ohio të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, denoncoi qenin polic që bëri të mundur arrestimin e tij, sepse në atë rast qeni e ka kërcënuar atë. Wayne Francis Green, 46 vjeç, mbi të cilin rëndon akuza për zotërim të 23 kilogram ashashi, akuzon qenin me emrin Andi se ka abuzuar me pushtetin e tij të policit.
Sipas agjensisë AP që ka përcjellë lajmin , burri i ka kërkuar qenit një dëmshpërblim prej 450 mijë dollarësh. Asnjë habi në trupin gjykues që do të shqyrtojë çështjen. Nuk ka asnjë dyshim që ligji do të aplikohet pa asnjë diferencim edhe aty ku bëhet fjalë për të drejtën e mbrojtjes. Qeni polic i antidrogës do të mbrohet në gjyq nga një avokat zyre i nominuar nga prokuroria e këtij qyteti
avatar
Admin&Ghost
Admin

Posts : 77
Join date : 2009-06-30
Age : 21
Location : Therand

View user profile http://ghost.niceboard.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum